Ana Sayfa English Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa » Haberler » MilSOFT CMMI-5 seviyesinde bir firma olduğunu 4.üncü kez kanıtladı Site Haritası
MilSOFT CMMI-5 seviyesinde bir firma olduğunu 5 inci kez kanıtladı!

MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş. (MilSOFT); 14 şubat 2005 tarihinde, tüm Dünya'da kabul görmüş bir metodoloji olan, Entegre Yetenek Olgunluk Modeli (CMMI) çerçevesinde, bir yazılım firmasının erişebileceği en üst Seviye olan Seviye 5'e erişmiş olup, bu başarısı sayesinde ülkesinin bu konuda Avrupa'da ilk , dünyada ise dokuzuncu sıraya yerleşmesini sağlamıştır. Her üç senede bir yeniden değerlendirmeye girilmesi gerekliliğinden ötürü MilSOFT, 15 şubat 2008 tarihli değerlendirme sonrasında CMMI-5 sertifikasını yenilemiş ve yenilenen versiyona göre bu belgeye sahip olabilen dünyadaki ilk 20 firma arasına girmiştir. 25 şubat 2011 tarihinde tekrar değerlendirmeye giren MilSOFT, CMMI-5 seviyesini korumayı başarmıştır. 20 Aralık 2013 tarihinde yapılan değerlendirme sonrası MilSOFT, CMMI-5 seviyesini dördüncü kez korumaya yeniden hak kazanmıştır.

05 Aralık 2016 tarihinde yapılan son değerlendirme sonrası MilSOFT, CMMI-5 seviyesini beşinci kez korumanın onurunu ve gururunu yaşamaktadır.

MilSOFT, bu başarısını Türk Mühendisinin yeteneği ile uluslararası yazılım geliştirme standartlarını biraraya getirmek konusundaki disiplinli ve titiz çalışmalarına bağlamaktadır. Kuruluşundan itibaren bu çalışmalardan ödán vermeyerek bu başarısını korumaya devam etmiştir.

MilSOFT; CMMI-5 seviyesindeki duruşunu başarıyla devam ettirişini ve gelecekte de hedefinin bu olduğu yönünde fikir beyan ederken, Türk Savunma Sanayi ve Yazılım Endüstrisinin uluslararası pazarda etkin olarak rekabet edebilme ve ülke ekonomisine katkı sağlama yolunda attığı sağlam adımların devamının geleceğini gözler önüne sermektedir.

MilSOFT, yakalamış ve korumakta olduğu bu başarısı ile Türk yazılım firmalarının da küresel bazda rekabet edebileceğini göstermiş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Entegre Yetenek Olgunluk Modeli (CMMI), Carnegie Mellon Universitesine bağlı Yazılım Mühendisliği Enstititüsü (SEI) liderliğinde, yazılım sektörünün önde gelen isimlerinin ve firmalarının katılımıyla ve ABD Federal Devleti himayesinde geliştirilmiş bir değerlendirme modelidir. Firmalar bu model ile yazılım geliştirmede ulaştıkları yetenek ve olgunluk seviyesini ölçmekte, bir anlamda da yazılım işlerini ne kadar iyi yaptıklarını görmektedir. Model SEI kuruluşunun yetkilendirdiği denetçiler vasıtasıyla yazılım firmalarını en ince ayrıntısına kadar inceleyerek tıpkı uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yaptıklarına benzer bir şekilde firmalara 1'den 5'e kadar not vermektedir. CMMI özellikle büyük ve teknik yönden karmaşık projeleri gerçekleştirmeye aday firmaları değerlendirmede güvenilir bir yöntem olarak kullanılmakta ve bazı álkelerde kritik yazılım çözámleri için en az seviye 3 aranmaktadır.

Sayfayı Yazdır Ana Sayfa | Site Haritası | Hakkımızda | Haberler | Kariyer | Proje Referanslarımız | İletişim
Ana Faaliyet Alanları | Ürünler/Projeler | Kalite sistemi | Yazılım Geliştirme | Teknolojiler
© 1998-2018, Milsoft Yazılım Teknolojileri A.Ş.