MilSOFT - Haberler
Ana Sayfa English Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa » Haberler » Deniz Karakolu Uçak Yazılımı Site Haritası
MilSOFT Deniz Karakol Uçaklarının Yazılımını Yapacak
MilSOFT Deniz Karakol Uçaklarının Yazılımını Yapacak
BT Haber, 8 Aralık 2003

MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş., Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Deniz Karakol Uçağı ihtiyacı için Fransız Thales şirketi ana yükleniciliğin-de gerçekleştirilecek olan Meltem-II Projesi kapsamında, çeşitli yazılım geliştirme işini üstlendi. Şirket, proje kapsamında Link 11 yazılım geliştirme, Taktik Komuta Sistemi (TCS) yazılımına katılım, Uçuş/Test Enstrümantasyonu (FTI) yazılımı geliştirme, Taktik Data Link yazılımı geliştirme ile sistem seviyesi Link test ve bütünleştirilmesi gibi görevleri alt yüklenici olarak gerçekleştirecek.

Bu çerçevede Thales ile yaklaşık 6 milyon dolarlık bir anlaşmayı imzalayan MilSOFT'un ön çalışmalara başladığı, bu doğrultuda MilSOFT mühendislerinin Thales tesislerine giderek ortak sistem tasarımı çalışmalarına başladığı belirtildi. Proje çalışmaları hem Türkiye hem de Fransa'da paralel olarak yürütülecek. Program kapsamındaki MilSOFT iş paketleri 2008 yılı sonuna kadar sürecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü İsmail Başyiğit şunları söyledi: "MilSOFT, uluslararası rekabet edebilir, ileri teknoloji bir Türk şirketi olma hedefi ile kurulmuştur. Bu hedefe yönelik olarak MilSOFT, uluslararası standartlara uygun ve yüksek seviye verimliliği de hedefleyen yazılım geliştirme altyapısını kurmuş, güncel ileri teknolojilerden yola çıkarak, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile teknoloji tabanını geliştirmektedir. Bu çabaların sonucu olarak bugüne kadar ABD, Avrupa ve İsrail'in önde gelen şirketlerine yapmış olduğu yazılım ihracatlarında elde ettiği birikim sayesinde, Deniz Karakol Uçağı programı kapsamında kritik yazılım geliştirme görevlerini üstlenerek Thales şirketinin önemli bir yerli alt yüklenicisi olmuştur. Ayrıca MilSOFT, sahip olduğu havacılık yazılımları birikimini bu proje kapsamında daha da geliştirip, ilerideki projelerde yerli sanayimizin bu tür projelerde alacağı payı ve rolü daha da ileriye götürmeyi hedeflemektedir."

MilSOFT daha önce de Si-korsky şirketi için Se-aHawk S-70B helikopterlerinin yeni görev bilgisayarı yazılımını geliştirme çalışmalarında ilk kez bir Türk şirketi olarak görev almıştı.
Deniz Karakol Uçakları MilSOFT’a Emanet
Finansal Forum, 26 Kasım 2003

Türk yazılım şirketi MilSOFT, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın deniz karakol uçağı ihtiyacı için Fransız Thales firması ana yükleniciliğinde gerçekleştirilecek olan Meltem-II Projesi kapsamında, çeşitli yazılım geliştirme görevlerini üstlendi. Daha önce de Sikorsky firması için SeaHawk S70 B helikopterlerinin yeni görev bilgisayar yazılımını geliştirme çalışmalarında ilk kez bir Türk şirketi olarak görev alan ve S-92 helikopterinin bakım bilgisayarı yazılımını geliştiren MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş. şimdi de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için üretilecek deniz karakol uçağının çeşitli yazılım uygulamalarını gerçekleştirecek.
Türk Yazılım Devi MilSOFT'a Büyük Onur
Tercüman, 26 Kasım 2003

TÜRK yazılım şirketi MilSOFT, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın deniz karakol uçağı ihtiyacı için Fransız Thales firması ana yükleniciliğinde gerçekleştirilecek olan Meltem-ll Projesi kapsamında, çeşitli yazılım geliştirme görevlerini üstlendi. Bu çerçevede Thales firması ile yaklaşık 6 milyon dolarlık anlaşmayı imzalayan MilSOFT'un ön çalışmalara başladığı, bu doğrultuda MilSOFT mühendislerinin Thales tesislerine Aralık'ın ilk haftasında giderek ortak sistem tasarımı çalışmalarına başlayacağı kaydedildi.
Haberlere Geri Dön
Sayfayı Yazdır Ana Sayfa | Site Haritası | Hakkımızda | Haberler | Kariyer | Proje Referanslarımız | İletişim
Ana Faaliyet Alanları | Ürünler/Projeler | Kalite sistemi | Yazılım Geliştirme | Teknolojiler
© 1998-2018, Milsoft Yazılım Teknolojileri A.Ş.